Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)

VYSOKÉ TATRY

Šárka Šmídová 09. 09. 2019 Vaše příběhy

Naše ambassadorka Markéta Hanáková se rozhodla strávit svou dovolenou dobrodružně, přesněji lezením po skalách ve Vysokých Tatrách. 

Obdivujeme její elán, sílu a nadšení! Na dovolenou se vybavili oblečením Nanosilver, které jim pomohlo cítit se příjemně a komfortně i v náročných úsecích.

Podívejte se na úchvatné fotky a přečtěte si tipy a pocity Markéty.

 

Vysoké Tatry - Velický zub, Jubilejní cesta IV., 9 délek.

 

 

Vysoké Tatry: Tatarkova cesta III. UIAA na Gerlachovský štít

Markéta o této trase prozradila:

"Je to jedna z těžších cest vedoucích na Gerlachovský štít.

Samotný výstup začíná Tatarkovou próbou, která je dlouhá asi 40 m a má sklon cca 60 stupňů. Dále se jde Velickým žlebem do Tetmajerova sedla mezi Zadný Gerlach a hřeben vedoucí na vrchol Gerlachovského štítu. Ze sedla je nutné nejprve překonat strmý výšvih a odtud vede na vrchol nádherný!!!!!, ale exponovaný hřebínek. Sestup dolů je možný Batizovským žlabem a Batizovskou probou. Pak už stačí jen dojít k Batizovskému plesu, kde se chodník napojuje na Tatranskou magistrálu. Odtud je to na Sliezky dom už jen půl hodiny chůze."

 

 

Vysoké Tatry: Strelecká veža - Ľavý pilier IV

Markétiny pocity z trasy:

"Krásná cesta, kterou je nutné si kompletně dojistit, a to včetně štandů. Ale možností, kde dojišťovat, je spousta. Hodí se smyce a friendy. Obzvlášť mrňousci Metolius MASTER CAM UL 1 a 2 nadělaly spoustu práce.

Jedno místo je trošku těžší, navíc bylo morké, ale zase tam byla erární skoba a friend. A sestup? V Tatrách snad ani snadnější být nemůže. Z vrcholu je to kousek na chodník vedoucí z Priečného sedla na Zbojandu."