Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Testování produktů nanosilver

Testování produktů nanosilver

admin hlavní 20. 09. 2011 Recenze

Testoval: Ing.Petr Mil - Technický Ředitel BORCAD

 Materiál používán v trénigu ( běh, kolo), ME Adventure Race, kde jsme vyhráli titul mistra Evropy a postoupili na mistrovství světa. Mistrovství světa bude na Tasmánii v termínu od 2.-9.11. (tady máme zájem v pokračování testů).

Mé postřehy k oblečení.

Obecně oblečení funguje, tzn. nesmrdí ( ve sportu není to nejdůležitější). Pro mne je podstatnější že se při extrémně dlouhé zátěži nedělají kožní problémy na kůži ( potničky, exemy, apod.) s čímž jsem v minulosti u jiných firem měl problémy.

Oblečení je velikostně trošku větší a tím ne zcela sedí na těla, což je důležité pro znemožnění pohybu mezi kůží a první vrstvou oblečení. Z mé strany byla vybrána ne příliš správná velikost, proto hodnotím takto. Pro ostatní tedy doporučuji, aby doma opravdu věnovali čas přeměření svého trika a podle naměřených hodnot vybrali správnou velikost.


Boxerky jsem testoval pro běh a na tento pohyb se mě osobně příliš neosvědčili. Sám jsme je použil v trénigu a v závodě pro etapy do kajaku.

Ponožky jsem testoval, ale opět to samé co pro trika. Musí se použít spíše těsnější (asi menší číslo než jsem zvolil) aby mezi nohou a ponožkou byl těsný kontakt.


Design: berte to jako mé naprosto subjektivní dojmy. Sami ve firmě máme s designem zkušenosti že 100 hlav 100 názorů. I u fukčního prádla může vzhled rozhodovat.
Barevně velmi zdařilé řešení trika (ještě nikde jsem takovou kombinaci šedé a zelené neviděl).


Materiál je také obecně trochu háklivější na mechanické poškození , ale toto obecně platí u většiny funkčních prvních vrstev oblečení.

Zdravé lahve na kolo dostávají poměrně velký záhul (trénink, závody) a zatím se jeví velmi dobře.


Ing.Petr Mil
Technický Ředitel

BORCAD