Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Srovnávací test FUNKČNÍ TRIKA v časopise Běhej

Srovnávací test FUNKČNÍ TRIKA v časopise Běhej

admin hlavní 29. 10. 2013 Recenze

Srovnávací test funkčních trik s dlouhým rukávem, který proběhl pod taktovkou zkušených běžců hodnotil jejich odolnost proti tepelným změnám a schopnost odvést rychle pot a vlhko. Do hodnocení 13 funkčních trik se zapojilo i nanosilver termo triko z řady Himaláje.

Zde je hodnocení:

Jednoduchost, lehkost a funkčnost jsou hlavními přednostmi trika nanosilver. Materiál podobný včelím plástvím je příjemný na těle a dostatečně elastický. Výborně fungující odvod vlhkosti, včetně následného odpaření. Příjemný stojáček u krku. Použitelné jako základní, popřípadě jako první (jediná) vrstva.

Kategorie hodnocení: funkce, střih, komfort, odolnost, designu, reflexní prvky, přítomnost zipu a kapsičky. 

Plusy: Lehký a příjemný materiál, ploché švy, prodloužení zadního dílu, odolný materiál.

Mínusy: Málo nápaditý design, bez výraznějších reflexních prvků (pouze malé logo).

Testované značky (seřazeno abecedně): Adidas, Asics, Craft, Nanosilver, Newline, North face, Ortovox, Progress, Salomon, Sensor, Silvini, Voxx, X-Bionic

Za nanosilver tým:

Jsme rádi, že se potvrdila námi uváděná funkčnost trika s jeho přednostmi ohledně odvodu vlhkosti a rychlého usychání, což pro termo triko považujeme za zásadní - dosaženo v hodnocení 90% za funkčnost, 90% za komfort.

Mrzí nás, že v hodnocení se posuzovala také  přítomnost reflexních prvků, které dle našeho názoru u první vrstvy nemá výraznou důležitost - dosaženo v hodnocení jen 80% za design, 85% za střih. Při poskytnutí vzorku jsme totiž nevybírali zcela z našich TOP modelů z hlediska designu, protože pro testování funkce trika jsme toto nepovažovali za zásadní. Příště si dáme pozor i na tuto kategorii, která při zadání testu nebyla zmíněna :-(

http://www.floowie.com/cs/nahled/1478415693520e185a9d51b#/strana/20/zvacseni/100/