Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Nanosilver ve výškách pohoří Pamír

Nanosilver ve výškách pohoří Pamír

admin hlavní 26. 07. 2013 Recenze

Produkty nanosilver opět ve výškách nad 7 tisíc m.n.m. Otec ledových hor, jak zní překlad cílového vrcholku, byl téměř pokořen dvojicí horolezců z Olomouce. V týmu byla i 1. žena světa s kardiostimulátorem, která se vydala na horu ve výšce 7 546 m.nm - Markéta Hanáková. Návrat je spojen se zánětem průdušek, ale stálo to za TO! Gratulujeme!

Jak dopadlo hodnocení termooblečení nanosilver? 

 

9.9.2013
Hodnocení produktů nanosilver 

Markéta

Během expedice na Muztgh Atu jsem využila dámské kalhotky s gumou a dámské kalhotky Coolmax Dakar, sportovní podprsenku, dámské termotriko, dámské spodky, černé triko s logem Nanosilver, podkolenky Nanosilver, sportovní ponožky Nanosilver, trekkingové ponožky a vlhčené ubrousky.

Spodní prádlo:

Spodní prádlo jsem využívala prakticky po celou dobu expedice. Stačilo ho jen přeprat v ledové vodě z říčky, která protékala základním táborem.  Jako prací prostředek jsem použila Lanzu určenou pro praní v ruce.

Kalhotky Coolmax Dakar

Jako velké plus hodnotím u kalhotek Coolmax Dakar především rychlé schnutí po vyprání. Během výstupu může mít člověk sebou jen omezené množství věcí a je nucen nosit spodní prádlo více dní za sebou. V tomto obstály kalhotky výborně, protože nezapáchaly.  Materiál je lehký a prodyšný. Neměla jsem pocit vlhkého spodního prádla při větší fyzické námaze. Odvod vlhkosti tedy fungoval velmi dobře.

Pro horolezce i cestovatele, kteří řeší váhu, jsou také ideální volbou. Zaberou minimum místa a jsou krásně lehoučké.

Možná by nebylo špatné, kdyby se vyráběly i v jiném (vyšším) střihu. A co bych velmi uvítala, tak kdyby se z tohoto materiálu vyráběly i sportovní podprsenky. Věřím, že by tyto vzdušné a lehké podprsenky, by byly na těle velmi příjemné i při větších fyzických aktivitách. A nejen to, já osobně bych je ráda nosila i „v civilu“.

Dámské kalhotky s gumou  

Tyto kalhotky byli šité na mě. Mají naprosto dokonalý střih. Jsou velmi pohodlné, materiál příjemný.

Sportovní podprsenka

Velmi pevná podprsenka, která je určitě vhodná pro sportovní aktivity, jako jsou běh, jízda na kole, horská turistika. Je pohodlná, ale uvítala bych spíše „lehčí“ podprsenku. Ale i u této podprsenky jsem měla pocit sucha, takže i ona odvádí dobře pot. Velké plus – nezapáchá ani po několika dnech tvrdé fyzické dřiny.  

Dámské termotriko a dámské spodky

Opět velmi příjemný materiál na tělo, triko i spodky byly vzdušné a rychle schnoucí.  V průběhu dlouhodobé fyzické zátěže jsem byla stále v suchu, z čehož vyplývá, že odvod potu byl vynikající. V průběhu expedice jsem ho měla na sobě v podstatě vždy, když jsem vyrážela z BC nahoru na kopec. Nemůžu si stěžovat, že by nějak zapáchalo. Asi 2x jsem ho během expedice lehce přeprala v ledové vodě z říčky. Pak ho stačilo na chvíli pověsit na stan. Suché bylo velmi rychle.

Možná by nebylo špatné ho vyrábět i v jiných barevných variantách nebo v různých barevných kombinacích. Uvítala bych také termotriko s krátkým rukávem a rolákem.

Ponožky

Z ponožek byly nejvíce v akci trekkingové ponožky. Platí u nich v podstatě totéž, co jsem psala výše. Ocenila jsme pocit nohou v suchu, absenci zápachu i po několikadenním působení na kopci.  Otlaky ani puchýře jsem po celou dobu neměla, na čemž se určitě ponožky podepsaly, protože perfektně držely na noze, nekrčily se, nesjížděly. Výška ponožek byla vyhovující, ocenila bych tytéž ponožky v podobě podkolenek. Jejich ideální využití bych viděla v kombinaci s použitím ¾ spodků.  

Podkolenky jsem využívala hlavně v době, kdy jsem chtěla mít nohy v teple, to je ve stanu. Nebylo nutné v botách nahrazovat trekkingové ponožky, protože mi poskytovaly dostatečný tepelný komfort i během mrazivých dní ve výškách okolo 7000 metrů.

Sportovní ponožky jsem využila jen minimálně. Určitě jsou vhodné pro sportovní aktivity a turistiku v lehkých pohorkách, což určitě v následujících týdnech vyzkouším. Pro expediční vysokohorské boty, skelety a skialpinistické boty jsou nevhodné, protože jsou nízké.

Vlhčené kapesníčky

Ideální pomocník do každé situace. Sympatické malé balení lze přihodit do batohu, aniž by to člověk na jeho hmotnosti poznal. Stejně také vidím i jejich využití v běžném životě či během cyklistických vyjížděk nebo na horských túrách.  Během expedice jsme je vždy měli přibalené s sebou a hojně používali.  Maximální spokojenost.

Zdeněk

pánské slipy s gumou – černá

nosím je velmi často (běžné nošení  a hlavně sport), protože patří k nejlepším, co jsem kdy nosil – dobře sedí na těle, mají širokou nezařezávající se gumu, velmi příjemný materiál a docela rychle schnou přímo na těle, používal jsem je při expedici Muztagh Ata

pánské boxerky nanosilver Dakar - černo/zelená

používám je při zvýšené fyzické námaze, která trvá i několik dnů, u které dochází k pocení a není možnost prát, protože dokáží poměrně rychle oschnout přímo na těle, nezapáchají a jsou pohodlné, používal jsem je při expedici Muztagh Ata

pánské triko nanosilver Coolmax Dakar - černo/zelená

používám ho pro běhání a maximálně mi vyhovuje, protože má v teplých dnech chladivý účinek, také odvádí pot na povrch, takže když fouká chladnější vítr, tak mi není chladno a nemusím ho prát po každém běhu, protože nezapáchá, při expedici Muztagh Ata jsem ho požíval v teplých dnech

pánské triko nanosilver potisk logo – černá

zatím jsem ho použil jen pro běžné nošení, ale i tak můžu říct, že není náchylné k zapáchání, má příjemný materiál a dobře mi sedí

pánské termo triko nanosilver – černo/bílá plástev

tohle triko jsem nosil po většinu doby při expedici Muztagh Ata (mimo cestu z ČR do BC a zpět), pral jsem ho 1x cca po 5 dnech jen v ledovcové vodě bez pracího prostředku (prací prostředek jsem nepoužil, protože jsem měl obavy, že ho nedokážu mácháním dobře odstranit), protože už začínalo mírně zapáchat, po praní bylo poměrně rychle  suché a nezapáchalo, materiál příjemný, na těle po zapocení celkem rychle oschlo a i ve výšce přes 7000m dokonale plnilo svou termo funkci

pánské termo spodky nanosilver dlouhé - černo/bílá plástev

tyto spodky jsem zatím nepoužil (při expedici jsem používal tříčtvrteční spodky)

podkolenky nanosilver – tmavě šedé

tyto podkolenky jsem používal při expedici Muztagh Ata, nasazoval jsem si je až v době, kdy jsem předpokládal, že budu muset čelit chladu a byl jsem spokojen, měl jsem je na sobě i v den, kdy jsem se pokoušel vystoupit na vrchol, došel jsem v nich do výšky cca 7300m

sportovní ohrnovací ponožky nanosilver – černé

při expedici jsem je nepoužil, používám je doma na běhání a při jízdě na kole, jsou příjemné a odvádějí pot

trekingové ponožky

tyto ponožky jsem zatím nepoužil

 
20.08.2013 18:47

Fotky, články, recenze vybavení a film

V následujích dnech a týdnech budeme na tyto tystránky doplňovat články o expedici, deník, fotogalerii, testy vybavení, které jsme s sebou měli a chybět nebude ani film z výstupu.
19.08.2013 06:04

Ochutnávka fotek

První rychlý výběr fotek je k vidění ve fotogalerii http://muztaghata2013.webnode.cz/fotogalerie/ a na FB https://www.facebook.com/media/set/?set=a.606711926026080.1073741844.112672542096690&type=1
 
18.08.2013 09:45

Jsme doma !!!

Po závěrečném sestupu z hory do BC jsem se těšila na to, až nebudu muset jít sto metrů a přitom se pětkrát zastavit a vydýchávat, až budu moc jít na záchod a nebudu se muset bát, že mi mezitím omrznou prsty, až se ve spánku otočím a nespadne na mě námraza zevnitř stanu, až když budu mít žízeň,...
09.08.2013 12:48

Pivo v BC

Už pivo v BC.Bilance:omrzliny na prstech,minimálně zánět průdušek,strašná únava,totální vyčerpání při sestupu,ale ta krása a majestátnost velkých hor,síla okamžiku,silné zážitky,fyzická a psychická očista a spousta silných věcí,to se ani nedá popsat.
09.08.2013 12:45

Kde máme stan?

Po návratu z "vrcholu" už v C3.Strašný vítr,ale spokojenost z ndosažené výšky.Ještě musíme vykopat zasněžený stan,ve vichřici ho sbalit a sejít do C2.
08.08.2013 13:57

Vrchol

Vrchol (7546m)nám unikl o 240m.Silný vítr,Marce ulítla  při výstupu termoska do údolí a byla bez vody,i tak jsme spokojeni s dosaženou výškou.V případě Markéty-ženy s pacemakerem je to určítě úspěch. Dosud byla dosažena výška cca 6500m.Zítra sestup do BC a budeme už jen slavit.
07.08.2013 13:36

C3

Jsme v C3.Poslední úsek jsem odhadovala na 10 minut,ale šla jsem to 45minut.Dost tu fouká,drobně sněží. Snad bude ráno lepší počasí,chceme se pokusit o vrchol.
06.08.2013 11:18

Zase v C2

Jsme zas v C2,zítra se chceme pokusit přesunout do C3. V C1 i C2  nám ve stanu spali Rusáci. V C1 nám vypálili plyn. V C2 nám údajně měli sníst jídlo,ale nesnědli.
05.08.2013 09:27

Směr vrchol!

V posledních dnech bylo nahoře peklo,ale má se to lepšit.Vyrážíme z BC směr vrchol.Uvidíme,kam až nás hora,počasí i naše těla pustí vysoko.
04.08.2013 19:34

Pivo a parek

Nejlepší jídlo na expedici je Travellunch.Na to se tešíme.A taky na sušené maso.Ryže,bambusové výhonky,mořské řasy už nám lezou krkem.Tešíme se na párky a pivo!
 
02.08.2013 11:58

Poslední výškový tábor C3

 
02.08.2013 11:53

Cesta mezi C1aC2

Dnes jsme překonali náš spací výškový rekord na 6156m. V rámci aklimatizace Zdenda překonal hranici 7000m,Markéta necelých 6600m.Obojí jsou naše rekordy. Veliká gratulace a klobouk dolů !!!!!!!!!!
31.07.2013 13:03

Jsme v C2

Jsme v C2. Cesta sem vede pod seraky,trhliny se otevírají,fixní lano se včera s jedním klukem urvalo.Slunce je spalující.Vaříme litry vody a těšíme se na večeři.
29.07.2013 08:38

C2

Postavili jsme stan v  C2. Na spaní jsme se necítili,sešli jsme níž. Je to strašná dřina,ale zase ta krása hor a miliony hvězd na dosah...Věrný kámoš opar už je tu.
27.07.2013 18:52 
 
Jsme opět v C1
Jsme opět v C1. Minule musela Markéta valit rychle dolů, páč měla špatnou saturaci a v BC se z toho 2 dny dostávala. Snad se nám zítra podaří udělat vynášku do C2. 
27.07.2013 18:47

Odpočinek BC

 
25.07.2013 19:32

Dva dny odpočinku

Sněží! Včera jsme postavili stan v C1,přespali tam a sešli do BC.Tady se budeme válet 2 dny a likvidovat zásoby,pak vyrazíme znovu nahoru.        M+Z
23.07.2013 20:19

Už je dobře!

Jsme v BC,prujem uz neni zhubli jsme 2 kila-zkratka Asijska kuchyne a to jsme jeste nezacali poradne makat na kopci.
23.07.2013 07:25

Přesun do Číny

Jsme v Číně v Kasgharu,zítra bychom měli dojet do Idary a odtud s pomocí velbloudů do základního tábora. Uvidíme,jak se budeme cítit a jestli budeme  schopni do BC dojít (je už ve výšce 4500m) Přesun do Číny začal tím,že část batohů putovala místo pod Muztagh Atu k Chan Tengri v Tian...
20.07.2013 21:29 

Zdenda válí rusky

Tady Biskek.Vse pripraveno na zitrejsi presun k Cine,kde budeme spat v jurte.Zdenda vali rusky,vse domlouva,zarizuje,povida si s lidmi a rustinu si uziva.   V patek se s nami Maky a Zdenda loucili na letisti a mame tady prvni hlaseni.Je to super,at se dari!
18.07.2013 21:18

Expedice startuje

Máme zabaleno, kyslíkový stan je vrácený a zítra (v pátek) letíme. Takže lidi, za měsíc AHOJ !!!!!!!!      
 
V pátek 19. 7. 2013, po půl roce příprav odstartovala Expedice Muztagh Ata (7546m) v pohoří Pamír. My, jakožto partneři expedice, jsme podpořili horolezce antibakteriálními ponožkami se stříbrem, spodním prádlem a hlavně termoprádlem, které se již dříve osvědčilo na expedicích do Himalájí . Držíme palce Markétě Hanákové a Zdeňku Hodinářovi, ať jsem jim výstup daří a ať se vrátí ve zdraví domů. Více info o expedici zde:http://muztaghata2013.webnode.cz/

Mimochodem pokud se výstup podaří (čemuž pevně věříme), bude Markéta první člověk na světě, který se s kardiostimulátorem dostal do takové nadmořské výšky. Více o Markétě:http://marketahanakova.webnode.cz/
 
 
Muztaghata2013
http://muztaghata2013.webnode.cz/
 
Nepřehlédnutelný sněhový masiv se tyčí nad dolinou Subashi poblíž jezera Karakol. Nedaleko vede známá nejvýše položená asfaltová dálnice, tzv. ...
 
01.08.2013 12:02