Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)

Hodnocení termoprádla nanosilver

Eva Torčíková 13. 01. 2014 Recenze

Zveřejněno na portále 

http://www.treking.cz/testy/termopradlo-nanosilver.htm

Měli jsme možnost vyzkoušet termoprádlo nanosilver® během expedice na pamírskou horu Muztagh Ata, která se tyčí do výšky 7 546 m. Během už docela dlouhých let naší lezecké, turistické a skialpinistické "praxe" jsme se dostali k celé řadě termoprádel různých výrobců. ....

Test dámského i pánského termotrika nanosilver® a dámských 3/4 spodků nanosilver®

Testy outdoorového vybavení

29.9.2013 | Markéta Hanáková
 

Měli jsme možnost vyzkoušet termoprádlo nanosilver® během expedice na pamírskou horu Muztagh Ata, která se tyčí do výšky 7 546 m. Během už docela dlouhých let naší lezecké, turistické a skialpinistické "praxe" jsme se dostali k celé řadě termoprádel různých výrobců. Některá nám vyhovovala více, některá méně - materiál nebyl vždy příjemný, velmi brzo zapáchal nebo dokonce neplnil svou funkci. Byli jsme zvědavi, jak nanosilver® v této náročné zkoušce obstojí.

Termoprádlo Nanosilver

V průběhu výstupu jsme zažili velmi teplé slunečné počasí při výstupech do prvního (5 374 m) a druhého výškového tábora (6 146 m) i mrazivé a větrné počasí ve třetím výškovém táboře (6 867 m) a během výstupu k vrcholu. Naše pocity z tohoto oblečení jsou kladné.

Při našem prvním odchodu z base campu do prvního výškového táboru jsme termoprádlo nasadili a v podstatě jsme je už při dalším pohybu na kopci nesundali. Neměli jsme důvod. Měli jsme je na sobě i v době výstupu k vrcholu, takže jsme je mohli vyzkoušet v nadmořské výšce nad 7 000 metrů v silném větru a mrazu kolem mínus patnácti až dvaceti stupňů Celsia. A jaké jsou naše dojmy?

Termoprádlo Nanosilver Termoprádlo Nanosilver

+ Termoprádlo je vyrobeno z velmi příjemného materiálu a má padnoucí střih. Je jemné, lehké a nekouše.
+ Triko i spodky jsou vzdušné a rychle schnoucí. V průběhu dlouhodobé fyzické zátěže jsme byli stále v suchu, z čehož vyplývá, že odvod potu byl vynikající. Bez problému ho lze využít i ve výškách přes 7 000 m, kde dokonale plnilo svou termofunkci.
+ Prádlo vydrží dlouhou dobu nezapáchat. Během expedice jsem ho 2× lehce přeprala v ledové vodě z říčky s použitím pracího prostředku určeného k ručnímu praní. Zdeněk ho přepral pouze vodou. Pak ho stačilo na chvíli pověsit na stan. Suché bylo velmi rychle.
- Jako jediné negativum uvádíme možnost mechanického poškození, na což výrobceupozorňuje na svých stránkách: "Pozor na styk výrobku s materiály, které obsahují tzv. suché zipy nebo ostré předměty (knoflíky, zipy, hodinky apod.). Materiál je náchylný k mechanickému poškození." Ale vzhledem k tomu, že se jedná o první vrstvu oblečení, naštěstí tak není termoprádlo vystaveno působení ostrých předmětů a je tak jen potřeba dávat pozor při oblékání a svlékání.