Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Expedice DAKAR

Expedice DAKAR

admin hlavní 28. 02. 2011 Recenze

  • Testovací období:   leden 2011
  • Testovali:   Zdeněk Sládek, Míla Janáček
  • Testována byla funkční trička a spodní prádlo z nově připravované kolekce na LÉTO 2011, ale také standardní produktová řada prádla a triček nanosilver.

Nově připravovaná kolekce LÉTO 2011 bude mít díky spojení materiálů COOLMAX a NANOSILVER unikátní "antibakteriální a chladivé" vlastnosti.

Nanosilver na Dakaru 2011 aneb Extrémní zkouška „nanověcí“

Rallye Dakar je celosvětově označována jako soutěž, která je ověnčena hned několika „NEJ“. Mimo to, že se bezpochyby jedná o NEJnebezpečnější motoristický podnik, je také NEJdražší, NEJdelší, NEJvíce zatěžující lidský organismus, NEJvíce prověřující techniku, prostě jedním slovem, jedná se o NEJextrémnější závod, jaký kdo vymyslel.

Právě asi proto je i NEJsledovanějším podnikem této planety na začátku roku, když obrázky z něj letí do 190 různých států a jejich televizních stanic. Jen v Argentině a Chile navštíví závod podél tratí až 4 milióny lidí a během závodu zaznamenají oficiální stránky www.dakar.com na 350.000.000 odkliků!!! Nepočítáme návštěvy stránek jednotlivých týmů či jejich oficiální profily na sociálních sítích, jako je Facebook, Twitter apod. Jezdci a týmy musí za 14 dní zvládnout téměř 10.000km se startem v Buenos Aires a pokud jim to technika, zdraví a v neposlední řadě i štěstí dovolí, dorazí po dvou týdnech zpět. Během cesty musí překonávat převýšení i více jak 3500 m n.m. během jednoho dne, pohybovat se dlouhodobě v nadmořských výškách nad 2500 m n.m., zvládat teplotní výkyvy od nuly, která panuje ve večerních a nočních hodinách v podhůří And až po 55 stupňová vedra a sucha v oblasti pouště Atacama. Když to všechno shrneme, zjistíme, že je to ideální příležitost vyzkoušet v těchto podmínkách v praxi spoustu výrobků a produktů, které tvrdí, že obstojí před vší a při všem! Tak pojďme na to!

Český tým s příhodným názvem Extreme Racing Team si vzal do parády výrobky a produkty firmy NanoTrade s.r.o. Produkty řady nanosilver® se mají vyznačovat právě skvělými vlastnosti při různém použití. Jezdci i mechanici týmu měli k dispozici nejen spodní prádlo a ponožky této značky, ale také antibakteriální ubrousky či gely. A jak se tedy osvědčili v praxi?

Navigátor závodního speciálu Hummer H3evo Míla Janáček tvrdí:“…mám k těmto všem „kosmickým věcem“, které nám cpou všechny ty reklamy, tak nějak už od přírody odstup a ostych, ale v případě spodního prádla nanosilver®, jsem byl opravdu mile překvapen! Nejen, že materiál je příjemný, tzn. nekouše a větrá, ale člověk se v problematických partiích opravdu méně potí a tím nedochází ke standardním opruzeninám jako o běžného prádla. Navíc dobře odvádí pot ven a tak v případě změny teplot směrem dolů člověk neprochladne. Díky dobrým střihům pak musím uznat,že prádlo i dobře padne a člověk nemá i po delší době sezení v závodní sedačce nikde na těle otlačené švy prádla, které by jej nějak otravovali a rozptylovali při podání co nejlepšího výkonu. Vím o čem mluvím, protože jsem loni při Dakaru používal boxerky, od jedné renomované značky a jejich boční šev mě tak škrábal a rozptyloval při závodě, že jsem nebyl více jak půl etapy schopen myslet na nic jiného! Ještě mě překvapila účinnost antibakteriálních ubrousků, které jsem si zvykl nosit při sobě od prvního dne, neboť po etapě, když je člověk zaprášený a zpocený stačil jeden, dva ubrousky na obličej, zátylek a ruce a bylo vystaráno… fakt dobrá věcička.“ a dodává: „Takže z toho pohledu dávám spodnímu prádlu i ubrouskům za jedna“.

Pilotem závodního speciálu H3evo byl Zdeněk Sládek: „I já musím souhlasit. Navíc oceňuji, že i po dvou dnech v těchto opravdu náročných podmínkách spodní prádlo naprosto eliminuje jakýkoliv zápach. U mě je možná ještě více než u Míly kladen důraz na střih, neboť v případě špatných švů mi dokonce nastane alergická reakce, takže i já byl velmi spokojen s tím, jak je spodní prádlo kvalitní. Ponožky jsou též pohodlné, i když pravdou je, že ty silnější jsem nakonec nepoužil“ říká trochu omluvně Zdeněk Sládek a pokračuje: “... i naši mechanici, kteří se u příprav našich závodních aut umí pořádně zapotit si veškeré výrobky pochvalovali. Funkční trička nakonec nosili i po skončení Dakaru zpět v Buenos Aires, což je asi nejlepším důkazem toho, že jsou nejen praktická, ale i slušivá. Více jak dvě třetiny ubrousků také spotřebovali naši mechanici, kteří si pochvalovali, že jsou ubrouskem schopni dostat poměrně bez větších problémů z rukou i silnou mastnotu a nečistotu. Takže i u mě nemám žádné zásadní výhrady a mohl bych výrobky nanosilver® jen doporučit“.

I když Extreme racing team bohužel díky havárii cílovou rampu v Buenos Aires neviděl, celý tým včetně opraveného závodního vozu absolvoval kompletní trasu závodu a denně zdolával více jak 700 km. Pro tým Zdeňka Sládka není rallye Dakar jakýmsi výstřelkem, ale jde o celoroční a dlouhodobý projekt. Již nyní se připravují na další závody Světového Poháru Baja 2011, a ač se to zdá být daleko, tak se pomalu, ale jistě spřádají plány na další účast při Rallye Dakar 2012, která se opět pojede v Jižní Americe. Trasa by měla být opět o něco náročnější a delší a měla by navštívit nejen Argentinu a Chile, ale i Urugay či Peru. No nechme se překvapit, co vše organizátoři přichystají, my jen víme, že pokud budeme mít k dispozici opět výrobky značky nanosilver®, bude pro nás závod o něco příjemnější než pro naší konkurenci.