Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)

Expedice Cho Oyu - Himaláje

admin hlavní 28. 02. 2011 Recenze

  • Testovací období: srpen 2010 – říjen 2010
  • Testovali: Ing. Petr Valchař, Martin Helcel, MUDr. Petra Guňková, Ph.D.

Testovány byly ponožky nanosilver®, spodní prádlo nanosilver®, THERMO prádlo z unikátní kolekce Thermo®Cool™ nanosilver®.

Cho Oyu je šestou nejvyšší horou světa, leží v Himalájích na hranicích Číny (Tibetu) a Nepálu, jen 20 km od Mount Everestu.

Při naší skialpinistické expedici Cho Oyu 2010 konané v období od srpna 2010 do října 2010 na šesté nejvyšší hoře světa Cho Oyu v Himalájích, jsme měli možnost vyzkoušet a otestovat jednak ponožky nanosilver®, dále standardní spodní prádlo nanosilver® a také novinku spodní prádlo Thermo®Cool™ nanosilver®.

Všechny výrobky jsme zkoušeli a testovali jak v době aklimatizace v Base Campu, tak při výstupech do 2. i 3. výškového tábora, tedy ve výškách od 5.600 m n.m. po cca 7.600 m n.m.. V základním táboře a při výstupech do výšky cca 7.200 m n.m. se osvědčilo nejen termo prádlo Thermo®Cool™ nanosilver®, které se osvědčilo až po 3. výškový tábor (7.600 m n.m.), ale dokonce zde velmi dobře obstálo i standardní bavlněné prádlo nanosilver®. Prádlo se velmi příjemně nosilo, poskytovalo dostatečný komfort, někteří členové preferovali spíše prádlo s obsahem bavlny před vyloženě funkčním termo prádlem. Toto však bylo dáno individuální preferencí, která přímo s výrobky nanosilver® nesouvisí. Mužská část expedice si velmi pochvalovala boxerky a jediná žena v expedici zase nohavičkové kalhotky Nika.

Termo prádlo Thermo®Cool™ nanosilver® velmi dobře obstálo ve velkých nadmořských výškách a to až do 7.400 m n.m. a poskytovalo překvapivě dobrý tepelný komfort. Také jsme všichni velmi kladně hodnotili funkční podkolenky nanosilver®, které měli někteří členové dokonce obuté při pokusu o vrchol – tj. ve výškách nad 7.400 m n.m. aniž by měli jakékoliv problémy. Nikdo z členů si také nestěžoval na problémy s plísní nohou, což je nesporně zásluha obsahu stříbra v přízi, ze které jsou ponožky vyrobeny.

Závěrem tedy můžeme konstatovat, ža standardní sortiment podkolenek a spodního prádla nanosilver®, tak především termo prádlo Thermo®Cool™ nanosilver® je velmi vhodné i pro tyto extrémní podmínky a svými vlastnostmi a kvalitou velmi úspěšně konkuruje značkám jako jsou Climatex, Draft, Senzor nebo Canard. Toto prádlo je s nimi jednoznačně srovnatelné a navíc má ještě i antibakteriální vlastnosti.

Děkujeme tedy za příležitost osobně se seznámit s výrobky nanosilver®, které určitě zahrneme do své standardní skialpinistické výbavy. Pokud bude z Vaší strany zájem o další testování těchto high-tech výrobků, rádi Vám opět vyjdeme vstříc.

S pozdravem členové Skialpinistické expedice Cho Oyu 21010.

Ing. Petr Valchař, Martin Helcel, MUDr. Petra Guňková, Ph.D.