↑ nahoru

Navigace: Recenze » Expedice Cho Oyu - Himaláje

Expedice Cho Oyu - Himaláje

  • Testovací období: srpen 2010 – říjen 2010
  • Testovali: Ing. Petr Valchař, Martin Helcel, MUDr. Petra Guňková, Ph.D.

Testovány byly ponožky nanosilver®, spodní prádlo nanosilver®, THERMO prádlo z unikátní kolekce Thermo®Cool™ nanosilver®.

Cho Oyu je šestou nejvyšší horou světa, leží v Himalájích na hranicích Číny (Tibetu) a Nepálu, jen 20 km od Mount Everestu.

Při naší skialpinistické expedici Cho Oyu 2010 konané v období od srpna 2010 do října 2010 na šesté nejvyšší hoře světa Cho Oyu v Himalájích, jsme měli možnost vyzkoušet a otestovat jednak ponožky nanosilver®, dále standardní spodní prádlo nanosilver® a také novinku spodní prádlo Thermo®Cool™ nanosilver®.

Všechny výrobky jsme zkoušeli a testovali jak v době aklimatizace v Base Campu, tak při výstupech do 2. i 3. výškového tábora, tedy ve výškách od 5.600 m n.m. po cca 7.600 m n.m.. V základním táboře a při výstupech do výšky cca 7.200 m n.m. se osvědčilo nejen termo prádlo Thermo®Cool™ nanosilver®, které se osvědčilo až po 3. výškový tábor (7.600 m n.m.), ale dokonce zde velmi dobře obstálo i standardní bavlněné prádlo nanosilver®. Prádlo se velmi příjemně nosilo, poskytovalo dostatečný komfort, někteří členové preferovali spíše prádlo s obsahem bavlny před vyloženě funkčním termo prádlem. Toto však bylo dáno individuální preferencí, která přímo s výrobky nanosilver® nesouvisí. Mužská část expedice si velmi pochvalovala boxerky a jediná žena v expedici zase nohavičkové kalhotky Nika.

Termo prádlo Thermo®Cool™ nanosilver® velmi dobře obstálo ve velkých nadmořských výškách a to až do 7.400 m n.m. a poskytovalo překvapivě dobrý tepelný komfort. Také jsme všichni velmi kladně hodnotili funkční podkolenky nanosilver®, které měli někteří členové dokonce obuté při pokusu o vrchol – tj. ve výškách nad 7.400 m n.m. aniž by měli jakékoliv problémy. Nikdo z členů si také nestěžoval na problémy s plísní nohou, což je nesporně zásluha obsahu stříbra v přízi, ze které jsou ponožky vyrobeny.

Závěrem tedy můžeme konstatovat, ža standardní sortiment podkolenek a spodního prádla nanosilver®, tak především termo prádlo Thermo®Cool™ nanosilver® je velmi vhodné i pro tyto extrémní podmínky a svými vlastnostmi a kvalitou velmi úspěšně konkuruje značkám jako jsou Climatex, Draft, Senzor nebo Canard. Toto prádlo je s nimi jednoznačně srovnatelné a navíc má ještě i antibakteriální vlastnosti.

Děkujeme tedy za příležitost osobně se seznámit s výrobky nanosilver®, které určitě zahrneme do své standardní skialpinistické výbavy. Pokud bude z Vaší strany zájem o další testování těchto high-tech výrobků, rádi Vám opět vyjdeme vstříc.

S pozdravem členové Skialpinistické expedice Cho Oyu 21010.

Ing. Petr Valchař, Martin Helcel, MUDr. Petra Guňková, Ph.D.

Aktuality

NOVÉ SADY PRODUKTŮ pro AUTO nebo DŮM

Na základě přání našich zákazníků jsme pro Vás připravili skvělou NOVINKU! Speciální sady nano…

Více aktualit
Máte nějaké dotazy nebo připomínky?
Vaše e-mailová adresa:   
Váš dotaz:
2 + 3 = (antispam)
Souhlasím se zasíláním novinek a akcí
Registrace do newsletteru

Buďte v obraze s naším newsletterem! Zajímavé akce, slevy, trendy a novinky.Na Slovensko zboží přímo nedodáváme. Pro nákup funkčního oblečení nanosilver kontaktujte našeho obchodního partnera na Slovensku Komfort-shop, s.r.o. paní Ing. Žaneta Mareková +421 911 833 444, www.komfort-shop.sk a pro nanoprodukty kontaktujte Nanotrading® s.r.o pán Michal Haluza +421 907 046 046, www.nanoshop.sk

Zajímají Vás naše novinky? Chcete si nakoupit s výraznou výhodou?
Pokud se registrujete k odběru novinek, získáte od nás 50 Kč na nákup.

cyklo dres, ponožky na kolo, sportovní sukně, sportovní podprsenkaOdebíráním newsletteru jsem si přečetl/a upozornění, které se týká ochrany os. údajů a bezpečnosti.