Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Zimní kouzlo Beskyd: Tipy na výlety a aktivity

Zimní kouzlo Beskyd: Tipy na výlety a aktivity

admin hlavní 01. 09. 2023 Proč nanosilver?

Beskydy, to je kouzelný kout naší krásné země, který láká svou přírodou, čistým vzduchem a malebnými výhledy. Bez ohledu na roční období nabízí Beskydy širokou škálu výletů a aktivit. Zejména v zimě je toto pohoří skvělým místem pro milovníky zimních radovánek. Zde je několik tipů na výlety a aktivity, které vám pomohou zažít kouzlo Beskyd.

 

1. SKI365 - Celoroční lyžování:

  • SKI365 je skvělým doplňkem k tradičním zimním aktivitám v Beskydech. Bez ohledu na to, zda jste začátečník, který se chce zdokonalit, nebo zkušený lyžař hledající nové výzvy, tento celoroční lyžařský areál vám nabízí příležitost udržet si své dovednosti a vášeň po celý rok. Nechte se unést tímto unikátním zážitkem, který Beskydy nabízejí pro všechny nadšence zimních sportů.

2. SKI areál Bílá:

  • Pro milovníky zimních sportů je SKI areál Bílá neodolatelným lákadlem. Sjezdovky různých úrovní nabízejí skvělé podmínky pro lyžování či snowboarding. Příjemné horské prostředí a výhledy na okolní hory přidávají k celkovému zážitku. Pro začátečníky jsou k dispozici i lektoři a lyžařská škola.

3. Pustevny a Radhošť:

  • Pustevny jsou oblíbeným rekreačním střediskem s malebnou architekturou typickou pro Beskydy. Zdejší sjezdovky jsou ideální pro bobování a sáňkování. Procházkou můžete vyrazit na Radhošť, odkud se naskýtá úchvatný výhled na okolní krajinu.

4. Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm:

  • Pro zájemce o historii a tradiční řemesla je návštěva skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm nezapomenutelným zážitkem. Tento venkovský skanzen představuje autentický pohled do minulosti s expozicemi tradičních staveb, řemesel a lidové kultury.

5. Lysá hora:

  • S výškou přes 1300 metrů je Lysá hora nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Pro milovníky horské turistiky je zde několik turistických tras, které nabízejí úchvatné výhledy na okolní krajinu. V zimě je možné vystoupat na vrchol i na skialpech. 

6. Ondřejník:

  • Ondřejník je další zajímavý vrchol v Beskydech. Zdejší okolí je proslulé krásnými lesy a malebnými lukami. Můžete si vybrat z několika turistických tras, které vedou přes nádhernou přírodu. V létě můžete také obdivovat barevné květenné louky.

7. Vodní nádrž Šance:

  • Pro ty, kteří hledají odpočinkovější aktivity, je vodní nádrž Šance ideálním místem pro relaxaci. Nabízí klidné prostředí pro procházku v okolních lesích nebo jen odpočinek u vody. Přírodní scenérie kolem nádrže je nádherná, zejména při západech slunce.

8. Javorový vrch:

  • Javorový vrch je další malebné místo v Beskydech. Na vrchol vedou zajímavé turistické stezky a z něj se naskýtají působivé pohledy na Beskydy. V létě můžete pozorovat rozkvetlé louky a v zimě zažít kouzlo zasněžených lesů.

 

Beskydy jsou plné skvostných míst, která vás nejen fyzicky nabijí, ale také poskytnou nezapomenutelný pohled na krásy přírody a historie. Ať už si vyberete zimní radovánky na sjezdovkách nebo klidnou procházku po horských stezkách, Beskydy vám nabídnou nezapomenutelný zážitek.