Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)

Pravda o nanovlákenných rouškách a filtrech

Eva Torčíková 12. 03. 2021 Proč nanosilver?

Nanoroušky a nanofiltry nanosilver splňují technické podmínky a požadavky včetně filtrační účinnosti , které vyžaduje prohlášení vlády ze dne 26.2.2021. 

Proč používat nano produkty?

  • Nadstandardní ochrana zdraví

Nano filtry a roušky Nanosilver odpovídají FFP3 (99,3%) a dosahují tak vyšší filtrační účinnosti, než mnohé respirátory. To nejpodstatnější je ve správné těsnosti a čistotě ochranných prostředků. Ne všechny respirátory totiž správně těsní. Pokud 100% netěsní, pak se sice přes ně lépe dýchá, ale nejsou ochranou. Nákrčníky nanosilver jsou vyrobeny z nanotextilie, která obsahuje stříbro. Nanoroušky  jsou vyrobeny 3 vrstvé membrány obohacené o stříbro, jejíž prostřední vrstva je tvořena nanovlákny. Ta zadrží nejmenší nebezpečné částice bez chemického ošetření (bakterie, viry či alergeny). K produktům přidáváme potvrzení o filtrační účinnosti, dle prohlášení vlády ze dne 26.2.2021.

  • Pohodlné a opakované použití

Nákrčníky s kapsou pro nanovlákenný filtr mají dlouhodobé využití, protože vkládaný filtr je vyměnitelný. Použitím nanotkaniny zůstávají ústenky dobře prodyšné, brání zápachu a dopomáhají termoregulaci. Nákrčníky lze použít i bez filtru jako klasický nákrčník na různé sporty a dají se samostatně i prát. Nano filtry a nákrčníky s filtrem lze využívat opakovaně.

Filtrace a výsledky testů

Potvrzení o souladu s Opatřením Vlády ČR

Protokol měření AV ČRprotokol měření AV ČR - filtry a nanoroušky nanosilverol

Antibakteriální efekt 

Obsahem stříbra v našich materiálech jsou likvidovány bakterie, které vznikají ve vlhku a teple. Také při vydechování v rouškách nebo nákrčnících. Stříbro se neuvolní, ale chrání při nošení roušek, a dokonce i po jejich sundání. Molekuly stříbra znemožní bakteriím "dýchat" a ty umírají.

Antivirový efekt

Díky nanovlákenným filtrům, které obsahují vrstvu z nanovláken. Jejich schopností je  zachytit částice ve velikosti virů, bakterií, alergenů, prachových částic a kapének.

>> Výsledky srovnávacího testu nanoroušek

Pro normou EN 149+A1 definované částice o velikosti 0,4 - 0,6 μm (400 - 600 nm v našem grafu - 4x větší než jsou částice SARS-CoV-2) je účinnost filtrace výrazně vyšší než 94 %, což znamená jednoznačné splnění FFP2 i s rezervou. 

Norma pro třídy FFP měří účinnost pro částice velikosti 300-600 nm - pro tyto částice pokrývá náš nanofiltr dokonce třídu FFP3 (99%). Filtrační účinnost našeho nanofiltru 3PLY FILTER NANOSILVER® pro částice velikosti viru SARS-CoV-2 je 99,3 %. K zakoupeným nanorouškám a nanofiltrům si můžete vytisknout Protokol AV ČR.

JSME ČLENY ASOCIACE NANOTECHNOLOGICKÉHO PRŮMYSLU ČR. V ní dbáme na dodržování zásad a správnosti poskytovaných informací.