Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Kouzelné ponožky aneb Co všechno ponožky nanosilver dovedou

Kouzelné ponožky aneb Co všechno ponožky nanosilver dovedou

admin hlavní 06. 10. 2023 Proč nanosilver?

Ponožky Nanosilver obsahují 55% bavlny, cca 30% antibakteriální umělé příze a cca 15% elastanu. Stříbro je v umělé přízi umístěno v celém objemu a působí po celou dobu životnosti ponožky. Umělá příze svou strukturou odvádí pot do bavlněné části a tím zlepšuje komfort při nošení. Ve spojení s odpovídající funkční obuví dojde k odvádění potu ven z obuvi.

Co všechno ponožky nanosilver dovedou?

Stříbro má především výrazné širokospektrální antibakteriální účinky a ponožky jako takové

 • vstřebávají pot, eliminují zápach nohou i po celodenním nošení
 • stříbro slouží jako prevence plísní, mykóz a ekzémů a pomáhá je odstranit
 • stříbro zlepšuje prokrvení nohou a má tak příznivý vliv na poruchy krevního oběhu či bércové vředy
 • jsou velmi kvalitní, běžné parametry mají stejné jako jiné značkové ponožky na trhu a v mnohém je předčí
 • mají schopnost absorpce, jsou prodyšné, pružné a poskytují příjemný pocit
 • tvarem a zesílenou šlapkou umožňují dlouhodobé a pohodlné nošení
 • ošetřují se stejně jako běžné ponožky a jejich kvalita a účinnost neklesá ani po 100 vypráních

Komu jsou ponožky nanosilver určeny?

Jako součást pracovního, společenského a manažerského oblečení nové generace jsou nezbytností pro každého, jehož dolní končetiny produkují větší než malé množství potu. Tyto ponožky jsou vhodné pro každodenní nošení i pro nošení v náročných podmínkách.

 • sportovní ponožky - jsou vychytanou vymožeností pro cyklisty, pro horolezce a turisty, pro běžce, golfisty a pro sportovce vůbec
 • pracovní ponožky - skvělé řešení pro lidi, k jejichž každodennímu údělu patří pracovní obuv. Ponožky pro stavební, tovární nebo lesní dělníky, pro automechaniky, pro skladníky a další dělnické profese. 
 • užitečným doplňkem stejnokroje pro vojáky, pro policisty a strážníky a další ozbrojené složky stejně jako pro hasiče
 • spásou pro rybáře nebo pro zemědělce (všichni si umíme představit, jaké to asi je mít na nohou velkou část dne holinky)
 • vítanou součástí šatníku pro manažery nebo obchodní cestující, kteří se po obědě zouvají u milenky z polobotek

Ať už řešíte problém jak odstranit nadměrné pocení nohou nebo vám (a vašemu okolí) prostě jen nohy dvakrát nevoní, ponožky nanosilver a jejich vysokou kvalitu a nadmíru praktické vlastnosti oceníte v každém případě. Ani na týdenní pochodové cvičení si již sebou nepotřebujete brát více než dva páry ponožek. Stejně tak je oceníte ve vlaku, v autobusu nebo v letadle.

Z čeho jsou ponožky nanosilver vyrobeny a na jakém principu fungují?

složení ponožek Nanosilver

Ponožky nanosilver jsou bavlněné, s přídavkem antibakteriální umělé příze a lycry®. Stříbro je mimo jiné bezpečné a účinné antibiotikum. Ionty stříbra ovlivňují látkovou výměnu buněčného systému bakterií, potlačují dýchání a bazální metabolismus na elektronové úrovní a dopravu substrátu v buněčné membráně. Antibiotický a fungicidní účinek nanostříbra je dán jeho přímým průnikem do bakterie a jeho reakcí s -SH skupinami oxidačních metabolických enzymů bakterie a tím k jejímu udušení. Další antibakteriální účinek je způsoben vytvářením aktivního kyslíku. Bakterie navíc nezískávají rezistenci vůči těmto kovům, což je výhoda proti klasickým antibiotikům.

Nanočástice stříbra (s rozměry v rozmezí 1 - 100 nm) pod obchodním označením nanosilver(TM) likvidují následující kmeny bakterií:

Escherichia coli, Methicillin resistant Staphylococcus aureus, Chlamydia trachomatis, Providencia stuartii, Vibrio vulnificus, Pneumobacillus, Nitrate-negative bacillus, Staphylococcus aureus, Candida albicans, Bacillus cloacae, Bacillus allantoides, Morgan's bacillus (Salmonella morgani), Pseudomonas maltophila, Pseudomonas aeruginosa, Neisseria gonorrhoeae, Bacillus subtilis, Bacillus foecalis alkaligenes, Streptococcus hemolyticus B, Citrobacter, and Salmonella paratyphi C. a více než 600 dalších patogenů.