Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)

Kouzelné ponožky nanosilver se stříbrem

admin hlavní 21. 02. 2011 Proč nanosilver?

Ponožky nanosilver obsahují 55% bavlny, cca 30% antibakteriální umělé příze a cca 15% elastanu. Stříbro je v umělé přízi umístěno v celém objemu a působí po celou dobu životnosti ponožky. Umělá příze svou strukturou odvádí pot do bavlněné části a tím zlepšuje komfort při nošení. Ve spojení s odpovídající funkční obuví dojde k odvádění potu ven z obuvi.

Co všechno ponožky nanosilver dovedou?

 • Ponožky nanosilver jsou velmi kvalitní
 • Mají schopnost absorpce, jsou prodyšné, pružné a poskytují příjemný pocit při nošení.
 • Tvarem a zesílenou šlapkou umožňují dlouhodobé a pohodlné nošení.
 • Ponožky nanosilver se ošetřují stejně jako běžné ponožky a jejich kvalita a účinnost neklesá ani po 100 vypráních.

Komu jsou ponožky nanosilver určeny?

Ponožky nanosilver, ať už sportovní ponožky, společenské ponožky nebo ponožky pro běžné nošení, jsou určeny každému, kdo si potrpí na kvalitních ponožkách, které jsou funkční, dobře odvádějí pot a pomáhají bránit proti zápachu.

 • Jako součást pracovního, společenského a manažerského oblečení nové generace, jsou nezbytností pro každého, jehož dolní končetiny produkují větší než malé množství potu.
 • Jsou vhodné pro každodenní nošení i pro nošení v náročných podmínkách.
 • Jsou ideální pro cyklisty, horolezce a turisty, běžce, golfisty a pro sportovce vůbec.
 • Jsou skvělým řešením pro lidi, k jejichž každodennímu údělu patří pracovní obuv - pro stavební, tovární nebo lesní dělníky, pro automechaniky, skladníky a další dělnické profese
 • Mmohou stát užitečným doplňkem stejnokroje pro vojáky, pro policisty a strážníky a další ozbrojené složky stejně jako pro hasiče.
 • Jsou spásou pro rybáře nebo zemědělce (všichni si umíme představit, jaké toje mít na nohou, po celý den holinky).
 • Ponožky nanosilver patří mezi vítané součásti šatníku pro manažery, kteří se během své pracovní doby zouvají ze společenské obuvi.

Ať už řešíte problém, jak odstranit nadměrné pocení nohou nebo vám (a vašemu okolí) prostě jen nohy dvakrát nevoní, ponožky nanosilver a jejich vysokou kvalitu a nadmíru praktické vlastnosti v každém případě oceníte. Ani na týdenní pochodové cvičení si již sebou nepotřebujete brát více než dva páry ponožek. Stejně tak je oceníte ve vlaku, v autobuse nebo v letadle.

Z čeho jsou ponožky nanosilver vyrobeny a na jakém principu fungují?

Ponožky nanosilver jsou bavlněné, s přídavkem antibakteriálního stříbra a umělé příze a lycry®. Ionty stříbra ovlivňují látkovou výměnu buněčného systému bakterií, potlačují dýchání bakterií a bazální metabolismus na elektronové úrovni a dopravu substrátu v buněčné membráně. Antibiotický a fungicidní účinek nanostříbra je dán jeho přímým průnikem do bakterie a jeho reakcí s -SH skupinami oxidačních metabolických enzymů bakterie a tím k jejímu udušení. Další antibakteriální účinek stříbra je způsoben vytvářením aktivního kyslíku. Bakterie navíc nezískávají rezistenci vůči těmto kovům, což je výhoda proti klasickým antibiotikům.

Nanočástice stříbra (s rozměry v rozmezí 1 - 100 nm) pod obchodním označením nanosilver(R) likvidují následující kmeny bakterií:

Zaujali vás ponožky nanosilver? Chcete vyzkoušet ověřené účinky nanostříbra a jeho antibakteriálních a dezinfekčních vlastností? Vyberte si z naší nabídky ponožky, které si velmi rychle oblíbíte!