Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Kouzelné ponožky

Kouzelné ponožky

Eva Torčíková 25. 09. 2019 Proč nanosilver?

Ponožky nanosilver obsahují 55% bavlny, cca 30% antibakteriální umělé příze a cca 15% elastanu. Stříbro je v umělé přízi umístěno v celém objemu a působí po celou dobu životnosti ponožky. Umělá příze svou strukturou odvádí pot do bavlněné části a tím zlepšuje komfort při nošení. Ve spojení s odpovídající funkční obuví dojde k odvádění potu ven z obuvi.

Stříbro má především výrazné širokospektrální antibakteriální účinky a ponožky jako takové

 • vstřebávají pot, eliminují zápach nohou i po celodenním nošení
 • stříbro slouží jako prevence plísní, mykóz a ekzémů a pomáhá je odstranit
 • stříbro zlepšuje prokrvení nohou a má tak příznivý vliv na poruchy krevního oběhu či bércové vředy
 • jsou velmi kvalitní, běžné parametry mají stejné jako jiné značkové ponožky na trhu a v mnohém je předčí
 • mají schopnost absorpce, jsou prodyšné, pružné a poskytují příjemný pocit
 • tvarem a zesílenou šlapkou umožňují dlouhodobé a pohodlné nošení
 • ošetřují se stejně jako běžné ponožky a jejich kvalita a účinnost neklesá ani po 100 vypráních

Komu jsou ponožky nanosilver určeny?

Jako součást pracovního, společenského a manažerského oblečení nové generace jsou nezbytností pro každého, jehož dolní končetiny produkují větší než malé množství potu. Tyto ponožky jsou vhodné pro každodenní nošení i pro nošení v náročných podmínkách.

 • vychytanou vymožeností pro cyklisty, pro horolezce a turisty, pro běžce, golfisty a pro sportovce vůbec
 • skvělým řešením pro lidi, k jejichž každodenímu údělu patří pracovní obuv, pro stavební, tovární nebo lesní dělníky, pro automechaniky, pro skladníky a další dělnické profese
 • užitečným doplňkem stejnokroje pro vojáky, pro policisty a strážníky a další ozbrojené složky stejně jako pro hasiče
 • spásou pro rybáře nebo pro zemědělce (všichni si umíme představit, jaké to asi je mít na nohou velkou část dne holinky)
 • vítanou součástí šatníku pro manažery nebo obchodní cestující, kteří se po obědě zouvají u milenky z polobotek

Ať už řešíte problém jak odstranit nadměrné pocení nohou nebo vám (a vašemu okolí) prostě jen nohy dvakrát nevoní, ponožky nanosilver a jejich vysokou kvalitu a nadmíru praktické vlastnosti oceníte v každém případě. Ani na týdenní pochodové cvičení si již sebou nepotřebujete brát více než dva páry ponožek. Stejně tak je oceníte ve vlaku, v autobusu nebo v letadle.

Z čeho jsou ponožky nanosilver vyrobeny a na jakém principu fungují?

Ponožky nanosilver jsou bavlněné, s přídavkem antibakteriálního stříbra a umělé příze a lycry®. Ionty stříbra ovlivňují látkovou výměnu buněčného systému bakterií, potlačují dýchání a bazální metabolismus na elektronové úrovní a dopravu substrátu v buněčné membráně. Antibiotický a fungicidní účinek nanostříbra je dán jeho přímým průnikem do bakterie a jeho reakcí s -SH skupinami oxidačních metabolických enzymů bakterie a tím k jejímu udušení. Další antibakteriální účinek stříbra je způsoben vytvářením aktivního kyslíku. Bakterie navíc nezískávají rezistenci vůči těmto kovům, což je výhoda proti klasickým antibiotikům.

Nanočástice stříbra (s rozměry v rozmezí 1 - 100 nm) pod obchodním označením nanosilver® likvidují následující kmeny bakterií: