Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Jsou produkty se stříbrem opravdu léčivé?

Jsou produkty se stříbrem opravdu léčivé?

admin hlavní 14. 04. 2012 Proč nanosilver?

Stříbro je bezpečné a účinné antibiotikum, což dokládá i historie. Ionty stříbra ovlivňují látkovou výměnu buněčného systému bakterií, potlačují jejich dýchání a bazální metabolismus. Bakterie se udusí. Částice stříbra nenapadají škodlivé mikroorganismy  přímo, ale působí jako katalyzátor, který se v průběhu času na produktu nespotřebovává, v lidském organismu se nehromadí, dochází k jeho vyloučení. Aktivace účinků stříbra je velmi rychlá, bakterie, mykózy a některé viry odumírají v průběhu 5-6 minut.

Na úvod stručné vysvětlení, jak jsme přišli k tomu vyrábět tzv. stříbrné produkty:

Společnost NanoTrade s.r.o. se již od roku 2004 zabývá výzkumem v oblasti nanotechnologií. Našim cílem bylo již od začátku bylo provádět aplikovaný výzkum. To znamená nejen něco objevit a vyvinout, ale také dostat do té podoby, aby bylo možné trhu nabídnout konkrétní produkty ke koupi.

Prvním produktem, který jsme díky našemu objevu vlákna nanosilver® nabídli zákazníkům, byly ponožky s antibakteriálními účinky, tedy s obsahem stříbra přímo ve vláknu. Později jsme sortiment textilních produktů rozšířili i o další zboží, které má díky kombinaci vlákna nanosilver® s jinými funkčními vlákny (Coolmax, ThermoCool) další užitečné vlastnosti, např. je schopno v létě chladit a v zimě hřát. Jedná se o trička, spodní prádlo, termoprádlo, antialergická dětská pyžamka a další. Naše produkty, které obsahují stříbro však nejsou jen textilního charakteru, ale pro příklad uvedu prostředky na ochranu různých materiálů.

Stříbro není obsaženo jen v textilních produktech

Mimo textilní výrobky jsou výstupem našich výzkumných činností také prostředky pro desinfekci povrchů různých materiálů, dokončujeme výrobky pro ošetření ran, vaginální problematiku, kosmetiku, veterinární aplikace.  Z vlastních i zahraničních výzkumů nabízíme na trh také prostředky pro ochranu různých  povrchů, např. beton, sklo. Všechny naše produktynesou hrdě označení „Český výrobek“,  lze zakoupit na www.nanosilver.cz

 

Foto: pevné uchycení stříbra ve vlákně