Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)

Funkční ponožky: investice, která se vyplatí

admin hlavní 26. 07. 2011 Proč nanosilver?

Naše nohy jsou každý den namáhány a vystaveny vysoké zátěži. Nezáleží, zda se věnujeme sportu, náročným outdoorovým aktivitám, nebo trávíme mnoho hodin ve své práci. Pro dobré výkony ve všech těchto oblastech je důležité, abychom se cítili pohodlně a příjemně. K zajištění tohoto pocitu jsou tu vysoce kvalitní funkční ponožky, jejichž součástí jsou nanočástice stříbra. Společnost NanoTrade s.r.o. využívá moderní technologii nanosilver®a nabízí ponožky, do kterých se opravdu vyplatí investovat.

Ponožky s obsahem stříbra

Funkční ponožky nanosilver® jsou vyrobeny z BIO bavlny, s přídavkem antibakteriální umělé příze a lycry®. Nanočástice stříbra se využívají proto, že se jedná o bezpečné a velmi účinné antibiotikum. Jeho výhodou proti klasickým antibiotikům, je fakt, že bakterie vůči němu nezískávají rezistenci, takže jeho účinnost je trvalá.

Častým problémem je nadměrné pocení nohou, se kterým si běžné ponožky neporadí. Produkty obohacené o nanostříbro řeší problém komplexně, díky antibiotickému účinku eliminují bakterie a pomáhají s kožními problémy, a to po celou dobu své životnosti. Díky perfektnímu odvodu potu je zajištěn příjemný pocit, případné obavy z nepříjemného zápachu můžeme jednoduše hodit za hlavu.

Pro koho se funkční ponožky hodí?

Využití funkčních ponožek je velmi univerzální, hodí se pro běžné nošení, ale teprve v náročných podmínkách opravdu oceníme jejich kvalitu. Ponožky jsou vhodné pro sportovce, cestovatele nebo manažery. Podle účelu, ke kterému chceme ponožky využívat, je můžeme rozdělit do dvou základních kategorií: sportovní ponožky a společenské ponožky.

Sportovní ponožky i ponožky pro společenské účely

Sportovní ponožky jsou na rozdíl od společenských ponožek silnější a relativně teplejší. Jsou vyvinuty, aby zajistily pohodlí a pocit měkkosti při chůzi a sportu, z tohoto důvodu jsou ve speciálních místech měkce zesílené. Výborně se hodí do sportovních tenisek, nebo také do pracovních bot. Sportovní ponožky zajistí bezpečný odvod potu, likvidaci bakterií a mimořádně příjemný pocit i v náročných situacích.

Společenské ponožky jsou tenčí, hodí se ke klasickému nošení v průběhu celého roku. Speciálně vyvinutý lem zajišťuje, aby ponožka držela na svém místě bez nepříjemných otlaků. Společenské ponožky se výborně hodí například pro manažery, kteří tráví v práci či na cestách celý den a mají vysoké požadavky na funkčnost i komfort.

Klasické ponožky, kotníkové ponožky i podkolenky

Vybrané modely ponožek nabízejí specifické užitné vlastnosti:

  • Kotníkové froté ponožky se skvěle hodí pro cyklisty, horolezce nebo turisty, pro běžné nošení jsou vhodné klasické tenké kotníkové ponožky. 
  • Mimořádné oblibě se těší trekové ponožky, které představují unikátní spojení materiálů nanosilver® a Coolmax®. Trekové ponožky působí chladivě a příjemně i v horkém létě, jsou ideální na túry.
  • Podkolenky nanosilver® jsou vhodné pro všechny zimní sporty, díky výborným termoizolačním vlastnostem nabízí dokonalý komfort. Hodí se také pro horskou turistiku nebo procházky v lese.