Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Česká značka se světovým designem

Česká značka se světovým designem

Eva Torčíková 29. 11. 2023 Nanotechnologie v médiích

 

Nanosilver - česká značka se světovým designem

25. listopadu 2023  /  17:45

Nemáme světového designéra, i když si myslíme, že máme světový design,“ říká Eva Torčíková o rodinné české značce Nanosilver.

Česká značka nanosilver vznikla spojením slov nanotechnologie a stříbro. „Za všechno může manžel,“ říká Eva Torčíková o začátcích značky nanosilver. Ty sahají do roku 2004, kdy se Ladislav Torčík se svým kolegou rozhodli tehdy vznikající nanotechnologie propojit s textilním průmyslem, a spojení se stříbrem byla vhodná cesta, protože stříbro má velice dobré antibakteriální vlastnosti.

Zabraňuje dýchat bakteriím, ty se tudíž nemnoží a vlákno, které takto vznikne, eliminuje pachy. První na řadu tedy přišly logicky ponožky. „Ale vyrábět jsme to primárně nechtěli, očekávali jsme, že se toho chopí textilní průmysl, ale bylo to v době, kdy tento průmysl na tom v České republice nebyl kondičně dobře. A protože jsme tento nápad nechtěli strčit do šuplíku, tak jsme se pustili do výroby a do obchodu" dodává Eva Torčíková.

Po ponožkách následovalo spodní prádlo a vlastně všechno, co je jako první vrstva – trička a spodky. Stříbro v oblečení může působit příznivě i pro lidi, kteří mají kožní problémy, třeba akné nebo ekzémy, nošení tohoto prádla je hojivé. Tento materiál uvítají také ženy v přechodu, které se hodně potí. S nápady ale neskončili, teď třeba zkouší oblečení s kolagenem, které bude naopak chladivé. S úžasným designem si hraje samotná paní Torčíková a je opravdu z čeho vybírat.  

Ve firmě pracují manželé Torčíkovi i jejich syn, v mnohém pomáhá také dcera, takže opravdu rodinná firma. „Jsme spolu téměř 24 hodin a vlastně nás docela obdivuji, že to zvládáme, ale i když to není vždycky na obláčku, tak nás ty diskuze posunují dále a pracuje se nám spolu hodně dobře," usmívá se Eva Torčíková a dodává, že myšlenka festivalu Life! je za ně "pecka".

https://www.bvv.cz/life/aktuality/nanosilver-ceska-znacka-se-svetovym-designem

Česká značka se světovým designem