Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
První Nanosilver Termo Den

První Nanosilver Termo Den

Vojtěch Kocián 08. 01. 2016 Kalendář

Pozvánka na Nanosilver Termo den, 30. – 31.1.2016, Bílá v Beskydech

Odborníci z nanosilver změří termokamerami, zda používáte vhodné oblečení na hory.

V lyžařském areálu Bílá se uskuteční ve dnech 30. a 31. ledna 2016 Nanosilver Termo Den. Oborníci značky nanosilver® změří tepelnou funkci vašeho oblečení, a to v klidu nebo po sportovním výkonu. Půjde vůbec o první měření termokamerami na veřejnosti, díky kterým uvidíte, jak funguje vaše oblečení v chladu. „Moderní doba přináší pro všechny druhy aktivit nové druhy oblečení z různých materiálů. Funkční oblečení má poskytnout lepší komfort při klidu i fyzickém výkonu a poskytnout nositeli co největším pohodlí s podporou v kritických okamžicích bez dopadu na lidské zdraví. Pořádaná pilotní akce je zaměřena na porovnání první funkční vrstvy oblečení ke klasickému systému oblékání ve vrstvách,“ vysvětlila ředitelka pro obchod a marketing z pořádající společnosti NanoTrade Eva Torčíková. A proč se hovoří o funkčním oblečení v systému? „Vlastnost funkčního oblečení se naplno projevuje, když pracuje jako systém. Pokud od funkčního oblečení očekáváme konkrétní přínos, musí se jeho využití přizpůsobit vnějším podmínkám i skladbě jednotlivých prvků, aby z nich vznikl dokonalý celek. I kdyby jednotlivé části oblečení fungovaly bezchybně, může jedna nevhodně použitá část výrazně snížit užitek celku,“ doplnila Eva Torčíková.

Od funkčního oblečení očekáváme funkci tepelně izolační, odvodu potu od pokožky do další vrstvy, rychlé uschnutí první vrstvy, ochranu před povětrnostními vlivy, nízkou váhu nebo zabránění zápachu. Základním přínosem první vrstvy oblečení je udržet optimální tělesnou teplotu i při extrémních klimatických podmínkách a udržovat tělo v suchu. Setkávají se tak dvě základní vlastnosti: tepelný komfort a odvod nadměrného vlhka. U prádla nanosilver® jsou tyto funkčnosti doplněny ještě o potlačení pachu z potu.

To vše se dozví návštěvníci Nanosilver Termo Dne po oba dva dny od 9:00 do 16:00 hod. v lyžařském areálu Bílá u severní sjezdovky, kdy se jim budou věnovat profesionálové na funkční oblečení (www.nanosilver.cz).

Partnerem akce je firma SPORTEN, od které si můžete během akce zdarma zapůjčit kolekci sjezdových lyží Sporten 2015/2016. Zkušení pracovníci této značky vám pomohou s výběrem správných lyží a profesionálně vám je také seřídí.

Dalším partnerem akce je firma HILGER, která nám zapůjčila jednu z termokamer.