Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Nanotextilie a příze se stříbrem, nanovlákenný filtr - jejich význam v "coronavirové" době roste

Nanotextilie a příze se stříbrem, nanovlákenný filtr - jejich význam v "coronavirové" době roste

Eva Torčíková 08. 04. 2020 Kalendář

V textilním průmyslu došlo v posledních letech k významnému kvalitativnímu skoku. Příčinou je využití nanotechnologií. Jsme hrdi, že společnost NanoTrade s.r.o.  již několik let tyto materiály má ve své nabídce.

Nanotextilní filtry do roušek z materiálů se stříbrem

Materiál nanosilver je obohacen o molekuly stříbra, které mu dodávají antibakteriální vlastnosti. V praxi to znamená, že rouška vyrobená z tohoto materiálu pomáhá ničit bakterie, které se množí díky vydechovanému vzduchu na vnitřní straně roušky.

Nanotextilní filtr, který  je tvořen třemi vrstvami textilních materiálů, má díky nanovlákenné struktuře schopnost zachycovat nejen prachové a pylové částice, ale také viry, které se vyskytují v kapénkách. Filtr je tvořen vnější krycí vrstvou - netkanou textilií z viskózy s PES, vnitřní vrstvou z nanotextilie z Polyamidu 6 s pevně zafixovanými molekulami stříbra a další krycí vrstvou opět z netkané textilie z viskózy.

Funkční nanotextilii tvoří nekonečné vlákno průměru 200 – 600 nm s plošnou hmotností 3g/m2. Je vyráběné zvlákňováním pomocí elektrospinninu. Krycí vrstva má hmotnost 35 g/m2, celková plošná hmotnost membrány je 73 g/m2. Materiál je vhodný jako ochranný filtr do roušek.

V současné době je možné zakoupit

- nákrčníky nanosilver, který plní roli roušky. Mají tu výhodu, že z nich nebolí uši, mají univerzální velikost a využijete i po této "coronavirové" době

- nákrčníky s kapsou pro vložení nanovlákenného filtru 3PLY FILTER NanoTrade , včetně 2 ks filtru

 


Související produkty