Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Nanotechnologie pro pobyt v přírodě, na horách a cestování

Nanotechnologie pro pobyt v přírodě, na horách a cestování

Eva Torčíková 17. 04. 2013 Kalendář

 

Nanotechnologie, nanočástice, nano stříbro, funkční oblečení se stříbrem, antibakteriální funkce stříbra – to jsou pojmy, které se v poslední době skloňují v médiích velmi často. I proto, že Česká republika patří v oboru budoucnosti mezi klíčové hráče ve světovém měřítku. 

Dobrou zprávou určitě je, že jejich přednosti už můžete využívat také v rámci vašich aktivit v přírodě, na horách nebo během cestování. Příkladem jsou produkty české značky nanosilver, které ( jak už je zřejmé z názvu) v sobě skrývají výhody nano částic stříbra. Značka nanosilvervyužívá poznatků z vědy a výzkumu v praxi, a to díky své mateřské společnosti NanoTrade, která se zabývá aplikovaným výzkumem v oblasti nanotechnologií.

 
zdroj foto: NanoTrade s.r.o.
zdroj foto: NanoTrade s.r.o.

V čem je ta výhoda stříbra a tedy i ponožek nanosilver? Oproti "normálním" ponožkám nabízejí ty s obsahem nanočástic stříbra další přidané hodnoty navíc - antibakteriálnost, eliminují zápach nohou, stříbro slouží jako prevence plísní, mykóz a ekzémů a pomáhá je odstranit. Znáte to, po celodenní túře sundáte pohorky a...není to zrovna rajská vůně. Ponožky nanosilver v praxi prokázaly, že vás podobná situace nemusí potkávat. Ponožky nanosilver vydrží bez zápachu i během několikadenních treků. V nabídce značky nanosilver najdete pohodlné sportovní ponožky, oblíbené kotníkové, speciální ponožky na treking nebo cyklistiku, ale také ponožky pro běžné nošení.

 
zdroj foto: NanoTrade s.r.o.
zdroj foto: NanoTrade s.r.o.

Stříbro prokazuje své antibakteriální účinky nejen v ponožkách, ale také v kombinaci s jinými funkčními materiály v tričkáchspodním prádle i termoprádle. Takže nyní jedna "vědecká" otázka. Co se stane, když spojíte funkce dvou materiálů? Například Coolmax a nanosilver. Výsledkem je speciální kolekce funkčních triček a spodního prádla Dakar, která byla testována týmem Aleše Lopraise právě během slavného závodu. Nemusíte však být jen v drsném prostředí pouště Atacama, abyste ocenili, že Coolmax v horkém letním dni "chladí", odvádí pot a nanosilver přidává antibakteriální účinky, zabraňuje rozkladu potu a tvorbě zápachu. Prostě funkční tričko se vším všudy. Podobně vznikla i kolekce termo prádla Himaláje (testována kde? :-)), která pro změnu kombinuje materiály nanosilver a ThermoCool.

 

Pokud se těšíte, že letošní zima konečně skončila a začne jaro, kdy vy zase vyrazíte naplno do přírody, tak vás možná potěší, že ve funkčním oblečením nanosilver můžete ladit s přírodou. Značkananosilver totiž miluje zelenou barvu, však se podívejte na webu na zajímavé barevné provedení triček nebo spodního prádla. Kdo naopak upřednostňuje černobílou klasiku, tomu doporučujeme kolekci Classic, která kombinuje bavlnu a přízi nanosilver.

Na závěr jeden jednoduchý a přitom velmi užitečný nano produkt. Jednorázový antibakteriální desinfekční ubrousek, tzv. umyvadlo na cesty. Použití je nasnadě, na cestách, na výletech s dětmi, veřejné WC, hromadné dopravní prostředky, všude tam, kde jsou omezené možnosti pro hygienu. Z osobní zkušenosti přidáme další praktické využití. Spadlý řetěz na kole, ruce od šmíru, to vodou stejně lehce neumyjete - stačí použít tento ubrousek a nepoznáte, že jste řetěz nasazovali. Ruce jsou v mžiku čisté. A navíc ještě desinfikované a bez bakterií.