Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Nanomateriály upraví vlastnosti lodi, karosérie auta i oblečení.

Nanomateriály upraví vlastnosti lodi, karosérie auta i oblečení.

Katka Škrlová 10. 05. 2016 Kalendář

Blíží se Nanoden! 

Dnes již není novinkou, že lze u různých materiálů jejich ošetřením zlepšit vlastnosti. Může se jednat o zvýšení tvrdosti, zlepšení mazacích vlastností, snížení třecích sil, o ochranu proti poškrábání, zvýšení odolnosti proti korozi, ochraně proti UV záření nebo úniku tepla či o samočištění a prodloužení životnosti konečného výrobku. Výjimkou nejsou ani úpravy interiérů a exteriérů pomocí nanotechnologických prostředků, které docílí ochranu před viry, bakteriemi, plísněmi a mechy.

V rámci prezentace nanotechnologických firem na akci Nanoden v Praze, který se uskuteční 28.5.2016 na lodi Cargo Gallery, bude mít odborná i široká veřejnost možnost si prohlédnout rozdíl mezi původním a ošetřeným povrchem. Firma NanoTrade zde představí různé  ošetřené materiály – kámen, beton, keramika, sklo, plast, nerez, dřevo, textil. Právě loď nabízí celou řadu povrchů, které jsou zatěžovány různými vlivy, ať už mechanickými, fyziologickými nebo chemickými.

Kromě lodi plánujeme  předvést veřejnosti také speciálně ošetřený automobil, s nanotechnologickými vychytávkami.

Pro příklad každodenního užitku, který mohou našemu životu nanotechnologie dodat, bude asi nejzajímavější jejich uplatnění ve funkčním oblečení.  Pro muže je každodenním doplňkem kravata, která ovšem může způsobit i mnohé faux pas, zejména pokud si ji ušpiní před nebo při důležitém pracovním jednání. Kravata ošetřená nanotechnologií se stává „kouzelnou“, protože ji nelze ušpinit.

Dnešní život si už neumíme představit bez „obyčejného“ kousku oblečení – trička. I to v dnešní době díky nanotechnologiím získává další vlastnosti.

Přijďte se přesvědčit 28.5.2016 na Výtoň v Praze na Cargo Gallery.

Společnost NanoTrade s.r.o. se od roku 2004 zabývá zušlechtěním povrchů různých materiálů (tj. dodáním lepších vlastností) a vývojem funkčního oblečení nanosilver®.


Nano kosmetika

A