Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Na každý sport najdete tu správnou ponožku

Na každý sport najdete tu správnou ponožku

Eva Torčíková 16. 04. 2013 Kalendář

Baťa kdysi naučil domorodce nosit boty i v zemích Afriky, kde dosud chodili bosí. Stejně tak ponožky 

 

dnes patří mezi produkty, které znají lidé na celém světě a většinou je obouvají denně. Od potřeby chránit nohy prošly ponožky výrazným vývojem, a to od hader, omotaných kolem nohy, až po funkční pleteninu s různorodým designem a vypolstrováním.

Nové nanotechnologické metody umožnily využít nejen vlastností látek známých po celá staletí, jako je stříbro a jeho antibakteriální účinky, ale také to, jak zajistit jeho využití v textilním průmyslu. Společnost NanoTrade s.r.o. vyrábí vlákno nanosilver®, které má, na rozdíl od konkurence, molekuly stříbra pevně uchycené ve vlákně a při následném používání a praní nedochází k jejich vymývání. Fungování produktů je tedy zaručeno po celou dobu životnosti výrobku.

Jak se projevují účinky stříbra v ponožkách? Především tím, že stříbro zamezuje dýchání bakteriím a ty umírají a nemnoží se. Efektem je pak to, že nevzniká zápach.  Jinými slovy: ponožky nanosilver můžete klidně nosit celý týden nebo se klidně zout třeba i v letadle!

Dnes již je běžné, že pro různé příležitosti se hodí jiné ponožky - s jinou barvou, s jinou strukturou úpletu, s jinými vlastnostmi. (VideoNa každou příležitost svého konání používáme ponožku k tomu určenou.