Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Lowcost Race - závod pro cestovatele s "mluvícím tričkem"

Lowcost Race - závod pro cestovatele s "mluvícím tričkem"

Eva Torčíková 16. 08. 2016 Kalendář

Cestování a funkční oblečení patří k sobě, proto také nanosilver spojil síly s organizátory závodu Lowcost Race. Závod je o chuti cestovat, přesto, že je v kapse jen pár korun... Jak to jde?

Soutěžní týmy závodu Lowcost Race jsou oblečeny ve speciálním funkčním nanosilver  tričku TRAVEL

Do soutěže jsme zapojili také vlastní tým Los Žabkodlanos nanosilver, který jsme vybavili oblečením naší značky nanosilver. Takže kromě cestování levně po Evropě, plnění denních výzev a dobrodružství je čekalo také zátěžové testování našeho oblečení, triček i ponožek

Jejich cestování bylo plné zážitků. Chcete se přesvědčit? 

1. den so/ne

Jsme u Balatonu. Neměli jsme internet, až teď. Jeli jsme s církevním tajemníkem, sprostým kamioňákem, maďarskou rodinou cestující z Prahy, slečnou, která pracovala snad ve všech zemích Evropy jako servírka. Všichni nejenže byli celí bez sebe ze závodu a jeho myšlenky, ale také z trika, které má možnost vyřešit kde jakou proklatou situaci. Strávili jsme celé odpoledne na cestě a je pro nás neočekávanou komplikací najít veřejnou pláž, kde bychom vyvalili naše pupky a nebo nějaké místo, kde by nebylo 15820 lidí pijících víno a užívajících si romantické atmosféry. Ano, je to průser, ale co by člověk neobětoval pro pohled na východ slunce nad Balatonem. Jdeme spát, pokud bude kde!
Jo a zpívali jsme hymnu, slovenskou, se Slováky cestujícími do Albánie. Zpěvem si vydělávat nebudeme (video budete mít na FB Nanosilver)..

Je úžasné se vzbudit na plotem chráněném place, kde je nepovolaným osobám vstup zakázán. My jsme se povolali sami. Aspoň jsme se cítili v bezpečí a opilí lidé motajicí se z párty u Balatonu o nás nezakopávali. Ranní pohled na největší evropské jezero je nádherný nebo tedy byl, když tam byla ta krásná slečna s tím dokonale kulatým zadkem. Chtěli jsme si s ní dát rozcvičku, ale 6 Maďarů jsme jednoduše nasrat nechtěli. Po této tělesné, ale i duševní očistě jsme se vydali směr Slovinsko - Piran. Nebo jsme si to aspoň mysleli. Víte, máme pro vás užitečnou radu do života, nikdy nevěřte Maďarům míry. 10km většinou znamená přibližně 43 a 20 minut cesty asi hodinu a půl. My jsme s pár takovými jeli - říkali nám ,,svezeme vás 10km od města, tam někdo pojede", ,,Ten výjezd na dálnici? Tam jezdí tak milion aut denně,." Z těchto důvodů jsme čekali jednou 2hodiny, pak zase 2hodiny, pak nám pan řidič udělal krásnou zajížďku, kde jsme museli jít 3km pěšky k výjezdu na dálnici. Pozitivní na tom je, že z první proklaté situaci nás zachránil český pár z Ostravy (doporučení - nestyďte se za českou vlajku), z druhé pán se zajížďkou a z ní pak telekomunikační inženýr pracující v Rakousku, myslíme si, že jsme ho sbalili na naše úžasné nanosilver trička se vzorem košile, protože asi 10minut než nám zastavil jsme si je oblékli. Tričko je tedy opravdu funkční! Takže zdarec Maďarsko, už tě zase dlouho vidět nemusíme a Balaton nám názor nezmění! My jedeme do Ljubljany a pak k pobřeží. Na nás totiž čeká moře a námořníci!

Ponožky jsou skvělé máme je už druhý den a nejen že nesmrdí, ale udržují komfort i při chůzi, které dnes bylo celkem dost. Všechno je super a lidi chválí design triček. :)

2. den po 

Právě jsme se dostali na internet. Jet Itálii je jako toulat se stopařským peklem. Jsme ve Veroně a nikdo nechce stopnout, zjistili jsme totiž, že to nemají povolené. Sedíme tady už 6h, tak jsme šli aspoň najít WiFi, ať o sobě můžeme právě dát vědět. Jedine štěstí jsme měli včera večer, když byla bouřka a slečna nás vzala ve městě Padova k sobě domů a navařila nám, pozvala na pivo a ještě nám dala jídlo na cestu. Věříme, že až se dostaneme z Itálie, půjde to mnohem lépe. Je to náročné, ale nepolevujeme. Rozhodli jsme se koupit spolujízdu, zaplatili jsme a ta paní nepřijela.

Oblečení nosíme a prezentujeme. Ponožky jsme ještě nezměnili a slečna si nestěžovala, když jsme sundali boty.