Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Holka na baterky hodlá pokořit Noshaq (7492 m.n.m.)

Holka na baterky hodlá pokořit Noshaq (7492 m.n.m.)

admin hlavní 19. 07. 2016 Kalendář

Naše dlouhodobá partnerka Markéta Hanáková plánuje vyšlápnout druhou nejvyšší horu Hindukúše a nejvyšší horu Afganistánu Noshaq 7492 m.n.m. – to je její plán na letošní rok.

Jsme velmi rádi, že můžeme podpořit Markétu i jejího sparing-partnera Zdeňka Hodináře. Naše funkční oblečení jim jistě napomůže k výstupu svou termoregulační ochranou a udržením komfortu. Používají naše výrobky jako jsou například termo spodní prádlo nebo zimní ponožky, protože oceňují jejich termoregulační schopnosti a především rychlé odvádění potu.

 

 

Před několika lety Petra Poganová ( skialpinistka a horolezkyně) vymyslela, že by společně mohly zdolat nejvyšší horu Afganistánu. Markéta se toho však obávala. Letos se ale konečně rozhodla obávanou horu pokořit. V létě se na ni tedy chystá a my na ni samozřejmě myslíme a držíme jí palce, aby se tohoto úkolu zhostila se ctí a zamávala nám z vrcholu.

O tuto horu se moc lidí nezajímá ani na ni nechodí komerční expedice. Vypadá to, že na vrcholu hory budou zcela sami.

Hora se nachází ve Wakhanském koridoru v severovýchodním Afganistánu. Je to velmi úzká oblast mezi Pakistánem, Čínou a Tadžikistánem. Jak říkají domorodci – „střecha světa“ (Bam-e Dunya). 

Tento koridor je místem klidu zbraní a ženy zde nejsou považovány za měněcenné. 

Markéta v roce 2013 jako první člověk s kardiostimulátorem zdolala nadmořskou výšku 7219 a to bez použití umělého kyslíku. Letos hodlá atakovat světový rekord a postavit se výzvě v podobě hory Noshaq.

 

 

Celou tuto akci bude dokumentovat a filmovat, tudíž se můžeme těšit na napínavý dokument z její jistě velmi zajímavé cesty. 

Markétiným cílem je ukázat všem, že ani zdravotní handicap nemusí nutně znamenat nesplnění vašich snů a přání. Můžete dokázat cokoli, jen v to musíte věřit. Už podpořila mnoho lidí v jejich plánech. Je to okouzlující bytost.

 

Hodně štěstí, Markéto :) !!!