Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)
Evropou na elektrokolech? Proč ne. A ještě to zvládnout v klidu, Loudavým krokem…

Evropou na elektrokolech? Proč ne. A ještě to zvládnout v klidu, Loudavým krokem…

Veronika Sluníčková 02. 08. 2018 Kalendář

Cestování je v této době fenomén. Zároveň je to velmi obohacující a vznešená aktivita, která rozšiřuje lidem obzory, v mnoha případech dokonce i více než psaná literatura a studium. 

Cestování se totiž prožívá na vlastní kůži a cestovatelé jsou často nuceni řešit zdánlivě nevyřešitelné situace v cizích podmínkách.  Možná i proto lidé cestují stále více a snaží se poznávat doposud nepoznané. Chtějí být moudřejší, vzdělanější a pružnější.  Často si přejí být ještě lepší verzí vlastního já a právě cestování a sport jim v tom pomáhají.

Společně s chutí poznávat nová místa se mění i výběr dopravních prostředků. Každý dopravní prostředek totiž vytvoří jiný prožitek z cestování.  Jedním z hitů letošního roku jsou například elektrokola, která si našla místo v srdcích mnoha lidí.

V nedávné době jsme se spřátelili s mladými a talentovanými bloggery, kteří si říkají Loudavým Krokem. Loudavým Krokem právě pro to, že cestují po světě, přičemž vše zvládají v klidu, pohodě a nehoní se. Tým se skládá ze dvou členů, a to Lucie a Lukáše, kteří jsou nejen svými parťáky na cestu, ale od července 2018 jsou i právoplatnými manželi. A právě je napadlo procestovat formou dálkové cyklistiky Evropu na elektrokolech.  

Eletrokola 2018

A jak je to napadlo?

Lukáš totiž na internetu nenašel žádný článek ani rady o dálkové cyklistice, o kterou se zajímal, a tak si řekl, že ho musí napsat oni. 

„Chci aby každý, kdo bude hledat na internetu něco o dálkové cyklistice už našel svou odpověď.“ uvedl Lukáš

Proč zrovna na elektrokolech?

Elektrokola si vybrali jednak proto, že jsou teď in, ale také proto, že ani jeden z nich není aktivní cyklista. Doposud na kole ujeli za jeden den maximálně 70km. A právě elektrokola by jim měla pomoci ujet denně až 120km. Pokud si myslíte, že elektrokola jedou podobně jako třeba motorka a řidič si jen užívá jízdu, tak se pletete. Lukáš varoval, že to není tak, že by se na elektrokolech nešlapalo, ale naopak, šlapat se na nich musí. Kolo vám svým pohonem pouze odlehčí práci.  

Ale teď se už pojďme podívat na cestu, která je čeká.

Loudavým krokem startují v Praze a na elektrokolech plánují dojet až do Řecka, což odhadují na nějakých cca 5.000 km. Při výpravě chtějí projet kolem 10 různých zemí Evropy a po většinu cesty se držet krásného balkánského pobřeží. Právě výběr takovéto trasy jim umožní podívat se do zemí jako je Albánie, Bosna, Černá Hora, Slovinsko, Rakousko i Chorvatsko. Z cílové stanice – Řecka se chtějí přeplavit trajektem do Itálie, kterou si přejí projet naskrz do Dolomitů a následně se autobusem dostat zpátky do Čech, protože se potřebují učit na státnice, které je čekají v září.  

Dálková cyklistika na elektrokolech

Vzhledem k tomu, že podobnou jízdu doposud nepodnikli a nemají zkušenosti s vybavením na cestu, tak hledali pomoc u výrobců, které mají rádi. Řešili vhodná elektrokola, vybavení pro venkovní ubytování a oblečení, které nebudou muset prát. Elektrokola si sehnali sami. Stan, spacáky a nafukovací karimatky jim pomohli vybrat 4camping. Tým českého výrobce nanosilver je vybavil kvalitním a funkčním oblečením na cesty. Oblečení nanosilver je totiž (jak jistě víte, pokud nás sledujete už delší dobu) oblečení z nanomateriálů, konkrétně s částicemi stříbra, které ničí zápach. Díky tomu se oblečení nemusí často prát, po velkém zapocení rychleji proschne a stříbro ve vláknech zlikviduje bakterie, které zapříčiňují zápach z potu.

Některé oblečení si zvolili sami, některé jsme jim doporučili přímo my. Pojďme se tedy společně podívat na to, jaké oblečení bylo vybráno a jaké jeho funkce zrovna tým Loudavým Krokem ocení.

1) CYKLODRESY S COOLMAXEM a potiskem Loudavým krokem na objednávku

Cyklodres s vlastním potiskem

 • cylkodres s chladivým Coolmaxem
 • odvádí pot do vrchní vrstvy
 • stříbro v materiálu ničí bakterie a plísně
 • eliminuje zápach díky stříbru
 • velmi lehký, zabere málo místa v batohu
 • nemusí se často prát

Více informací o pánském cyklodresu naleznete zde: Pánský cyklistický dres s Coolmaxem

Více informací o dámském cyklodresu naleznete zde: Dámský cyklistický dres s Coomaxem

2) KOTNÍKOVÉ TENKÉ PONOŽKY nanosilver

Ponožky na cyklistiku

 • tenké ponožky na kolo i do sportovní obuvi
 • s antibakteriálními účinky stříbra proti zápachu a tvorbě bakterií
 • nový design s pohodlným lemem
 • ergonomicky pletené tak, aby neklouzaly z paty
 • nemusí se často prát

Více informací o ponožkách, které jsou ideální na dálkovou cyklistiku naleznete zde: Kotníkové tenké ponožky nanosilver

Dále jsme je vybavili stylovými "tunely" a sportovními lahvemi s obsahem stříbra, díky kterému se v láhvi nešíří bakterie a láhev nezapáchá. Jako dárek od nás dostali Triko Travel, se kterým se díky piktogramům domluví všude.

 

Zdá se, že mají zajištěný veškerý komfort na dálkovou cyklistiku po Evropě. Teď už jim jen držíme palce, ať se jim vydaří úplně celá cesta!  

 

 

Autor: Veronika Sluníčková