Zavolejte nám (Po 12-17, Út-Čt 8-17, Pá 8-16:30)

Informace o výrobci

NanoTrade s.r.o.

 

Společnost NanoTrade s.r.o. vznikla v listopadu 2004. Činnost firmy byla od počátku orientována na vlastní vývoj, provádění laboratorních a praktických testů a výrobu v České republice s důrazem na kvalitu doloženou atesty.

Prvním komerčním výrobkem s využitím nanotechnologií na českém trhu byly ponožky obohacené o molekuly stříbra pod značkou nanosilver®. Následoval vývoj funkčních úpletů, pečlivě vyváženého složení s obsahem molekul stříbra a výroba funkčních textilních produktů (první vrstvy):  spodního prádla, triček, termoprádla. Díky výsledkům testů v oblasti likvidace bakterií na materiálech nanosilver mají tyto nanotextilie antibakteriální a antimykotické účinky. Využívají také termoregulační vlastnosti jiných vláken. 

Dalším úspěšnými výrobky byly do nabídce zařazeny materiály pro povrchovou ochranu skel, kamene a betonu, dřeva, textilu a dalších materiálů. Vznikla tak ucelená řada výrobků pro povrchovou ochranu, zabraňující ulpívání vody a nečistot na površích. Jejím praktické využití je zejména ve stavebnictví, zdravotnictví, ale i v oblasti sportu a mobilních prostředků. Nově také u elektrokol, motocyklů a jemné elektroniky (drony, modely atd.) s unikátním výrobkem pro mytí bez použití vody.

Významný přínos ochranných prostředků máme zahrnut ve své nabídce řadu let také v oblasti mikrobiální ochraně povrchů a prostor. Včetně možných virových ohrožení. Jde převážně o prostředky pro finální aplikace na vnitřní i vnější plochy budov a materiálů.

Pro podporu snižování emisí i spotřeby PHM byl do nabídky zařazen výrobek Envirox™. V naši nabídce figuruje hlavně přísada do nafty s aditivem nanočástic CeO2, které změní způsob hoření paliva tak, že dochází k dokonalejšímu spalování. Tedy k vyčištění motoru od usazených spalin a ke snížení spotřeby o 5-12 % a snížení emisí až o 14%

V oblasti praktického využití výzkumu a vývoje nanotechnologií firma nabízí nejen konečné výrobky, ale také technologická řešení formou inovační změny. Je jedním ze zakladatelů Českého nanotechnologického klastru v Olomouci, členem Asociace nanotechnologického průmyslu České republiky, ČSNMT a dalších významných nanotechnologických aktivit v ČR.

Vstup coronaviru SARS-CoV-2 do našich životů podpořil nové možnosti nanotechnologií do oblasti ochrany zdraví. Naše pevně uchycené stříbro obohacuje české respirátory a nanoroušky a chrání tak jejich nositele.

Obrovské možnosti se skrývají ve využití nanotechnologií při likvidaci a zušlechťování odpadu.

Činnost firmy je propojena s výzkumem na vědeckých pracovištích v ČR, zejména s Centrem pro výzkum nanomateriálů Univerzity Palackého v Olomouci, TUO - VŠB v Ostravě. Firma spolupracuje s výzkumnými centry a partnery ve Velké Británii, Německu, Rakousku, Itálii, Polsku a USA.

Chcete se více dozvědět o nanotechnologiích nebo o dalších nano výrobcích, kterými se zabýváme? Navštivte webové stránky www.nanotrade.cz V případě zájmu o spolupráci, technologie, firemní aplikace nebo zájmu o bližší informace nás kontaktujte.

Firemní kultura nanosilver